Regeneracja i naprawa orbitroli

Nasza oferta regeneracji i naprawy orbitroli.

Nasza oferta

Jedną z naszych usług cieszących się największym zainteresowaniem klientów jest naprawa orbitroli.  Nasz serwis hydrauliki siłowej specjalizuje się w regeneracji orbitroli, czyli hydrostatycznych zaworów skrętu, oryginalnie produkowanych przez firmę Danfoss – wykonywana przez nas naprawa orbitroli obejmuje oczywiście też podzespoły innych producentów. We wszystkich maszynach budowlanych, rolniczych i innych orbitrole pełnią funkcję sterownika kół skrętnych – są zatem niezbędne do kierowania pojazdem i wspomagają pracę układu kierowniczego.

Naprawa orbitroli z gwarancją

Zapewniamy kompleksową i skuteczną regenerację orbitroli pochodzących od różnych producentów z Polski i zagranicy. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, stosując podczas naprawy sprawdzone sposoby regeneracji, które umożliwiają wydajną  pracę, przynoszącąc szybkie efekty. Oddając klientowi zregenerowany orbitrol wiemy, że naprawa została wykonana kompletnie i skutecznie, Dlatego warto zwrócić uwagę na fakt, że realizowana przez nasz serwis regeneracja orbitroli objęta jest 6-miesięczną gwarancją na naprawiany podzespół. Dzięki temu mają Państwo pewność, że część rzeczywiście będzie sprawnie działać, a jeśli nie – zawsze istnieje ta forma zabezpieczenia.

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia podzespołów jest wyciek na wałku napędowym. W takim wypadku zazwyczaj prędzej czy później konieczna jest regeneracja orbitroli – bowiem tylko w taki sposób możliwe jest usunięcie prawdziwej przyczyny problemu. Wewnętrzne przecieki na suwakach mogą wywoływać również wrażenie „pływania” pojazdu – wtedy również wskazana jest naprawa orbitroli, aby przywrócić właściwą sprawność układu skrętnego maszyny.

Fachowa regeneracja orbitroli – jak powinna przebiegać?

Specyfika pracy orbitroli powoduje, że elementy te powinny być regularnie regenerowane. Naprawa orbitroli wykonywana przez nasz serwis przebiega według wypracowanych procedur gwarantujących powodzenie podczas regeneracji. Do wszystkich sprzętów podchodzimy z taką samą uwagą gruntownie sprawdzając każdą z części. Proces regeneracji orbitroli zaczynamy od dokładnej diagnostyki urządzenia oraz oczyszczenia sprzętu. Po dokonaniu przeglądu podejmujemy odpowiednie działania, polegające na naprawie zniszczonych lub zużytych elementów lub ich naprawie.

W procesie naprawy bardzo istotne jest prawidłowe podłączenie przewodów – tylko wtedy układ skrętu będzie działał odpowiednio. Kluczowym elementem procesu jest także właściwy, ponowny montaż po naprawie orbitroli. Oczywiście absolutną podstawą jest działanie w zgodzie z zasadą, że nie należy wymieniać orbitroli, a regenerować te już umieszczone w maszynie. Poszczególne podzespoły mogą bowiem różnić się zastosowanymi suwaków – nowe mogą być niekompatybilne z resztą części. Nasz serwis hydrauliki siłowej składa się tylko ze specjalistów doświadczonych w swojej dziedzinie, dlatego z pewnością unikną Państwo tego rodzaju problemów.

Kompleksowa regeneracja orbitroli

Mimo iż orbitrole pochodzące nawet od różnych producentów są sprzętami zbliżonymi do siebie wyglądem, różnią się wewnętrzną konstrukcją – mogą posiadać na przykład różne suwaki. Dlatego też do każdego urządzenia powinno stosować się  dedykowane mu orbitrole. Są to dosyć drogie elementy, zamiast więc inwestować w nowy element, warto poddać regeneracji posiadany model.

Skuteczna regeneracja orbitroli pozwala na bezawaryjną pracę maszyn i urządzeń. Zapraszamy do kontaktu wszystkich Klientów, którzy borykają się z awariami ładowarek, koparek, równiarek oraz maszyn rolniczych. Regeneracja orbitroli w naszym wykonaniu będzie profesjonalna i kompleksowa. Warto wspomnieć, że w ramach naszych usług naprawiamy pojazdy wszystkich znanych na rynku marek, w tym: Danfoss, Hydromatik, Bosch, Rexroty, Caterpillar, Hitachi i wiele innych.

Dzięki mobilnemu serwisowi i nowoczesnym urządzeniom weryfikacyjnym oraz diagnostycznym jesteśmy w stanie szybko ocenić problem i zaproponować naprawę. Klient może nam dostarczyć wadliwą część także osobiście lub za pomocą kuriera. Istnieje możliwość wymiany podzespołu na inny, już zregenerowany (jeśli posiadamy taki na stanie).

Orbitrol jak wiadomo, został wynaleziony przez duńską firmę Danfoss. Ważnym producentem orbitroli jest i była również niemiecka firma ORSTA. Na chwilę obecną producentów orbitroli jest wielu, również wiele typów jest orbitroli.

Częstą przyczyną uszkodzenia są wycieki na wałku napędowym. Nie jest to jednak spowodowane uszkodzeniem uszczelnienia, lecz jest to pierwszy objaw występowania przecieków wewnętrznych. Sama wymiana uszczelnień na niewiele się zda, gdyż po krótkim czasie następuje ponowny wyciek oleju. Wówczas to należy zregenerować orbitrol (przywrócić odpowiednie pasowania na suwakach) i możemy mówić iż usunęliśmy przyczynę a nie sam skutek awarii.

Zdarza się również iż podczas jazdy sprzętem, w którym układ skrętu jest oparty na orbitrolu, następuje ciężkie utrzymanie pojazdu na prostej drodze – maszyna „pływa”. Jest to także objaw występowania zbyt dużych przecieków wewnętrznych na suwakach. I tak jak w poprzednim przypadku należy orbitrol zregenerować.

Ważną sprawą podczas montażu jest odpowiednie podłączenie przewodów. Zdarza się iż poprzez pomyłkę nie działa prawidłowo układ. Jeżeli podczas uruchomienia nastąpi gwałtowne wyrwanie kierownicy wówczas możemy powiedzieć, iż orbitrol został niewłaściwie złożony podczas montażu lub niewłaściwie podłączony w sprzęcie.

Kolejną kwestią są przeróbki klientów sprzętu nie posiadającego wspomagania układu kierowniczego. Montują orbitrole nie pamiętając że układ jak każdy inny powinien być zabezpieczony przed awaria zaworem przelewowym. A nie każdy orbitrol posiada wbudowany zawór bezpieczeństwa. Dlatego chcąc dokonywać przeróbek radzimy koniecznie skontaktować się z nami. Pracownicy Hydrobig, to specjaliści od hydrauliki siłowej, którzy podpowiedzą jak prawidłowo założyć i podłączyć orbitrol, aby układ działał prawidłowo i spełniał swoje zadanie.

Regeneracja-pomp.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017

Profesjonalne strony internetowe tylko na Fatcolors.pl